TEMSİLCİLERİMİZ

Temsilcilerimiz Sayfası Yakında Aktif Olacaktır.

 
Üye Panel
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
Dernek Tüzüğü
 
Forum Sayfamız

 
Duyurular
DUYURU:14.04.2015
JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI PERSONEL BAŞKANLIĞI İLE YAPILAN TOPLANTI Suçlamadan, kırmadan konuşmak her zaman kazandırır prensibi gereği, J..
Facebook - Twitter

 
 
ALDEMİR SİLAHÇILIK

 
Duyuru!

DUYURU.07.01.2017

Değerli uzman camiamız,3269 sayılı kanun kapsamında 2005 yılında yapılan düzenleme ile yeni çıkan KHK kapsamındaki değişiklik aşağıdaki gibidir.

(Eski)
Ek Madde 1 – (Ek: 27/7/1993 – KHK – 489/9 md.; Değişik: 10/2/2004-5085/13 md.) Genelkurmay Başkanlığı tarafından ihtiyaç duyulacak, özel ihtisası gerektiren sınıf, branş ve ihtisaslarda ilköğretim okulu mezunlarından çok üstün başarı belgesi alanlar, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının kararları ile uzman erbaş olarak alınabilirler. Bunların uzman çavuşluğa yükselmelerinde lise mezunu olma şartı aranmaz.

(Yeni)
MADDE 65- 3269 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"EK MADDE 1- İlköğretim mezunlarından ihtiyaç duyulacak özel ihtisası gerektiren sınıf, branş ve ihtisaslarda çok üstün başarı belgesi alanlar; kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının kararı ile uzman erbaş olarak alınabilirler. Bunların uzman çavuşluğa yükselmelerinde lise mezunu olma şartı aranmaz."

Yaklaşık 12 yıl boyunca yürürlükte olan madde de ki değişiklik Genel Kurmay Başkanlığındaki tasarrufun Kuvvet Komutanlıklarına devredilmesinden ibarettir.

Yeni bir uygulama olmamasına rağmen,konu ile ilgili itirazımızı biz zaten yapmıştık.
Bize ağız dolusu hakaret ve küfür eden,
meslektaşlarımız eğer bu kanunu biliyorlar ise 12 koca yıl boyunca kıllarını bile kıpırdatmamışlar ve belki de hiçbir zaman haberdar bile olmadıkları bu maddenin değiştirilmesi konusunda bir kelam dahi etmemişlerdir.

Eğitim ve öğrenim seviyesinin yukarıya çıkartılması ve okul açılması konusunda bizler,kararlı ve azimli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürürken, azınlıkta kalan bu zavallıların akılları neredeydi acaba ? Ne için ve kimin adına mücadele ediyorlardı…

İşte UZDER bu yüzden doğmuştur.

Niye derneğimize saldırıyorlar?!Yok bilmiyorlar ise keşke bizimle istişare etselerdi de genç kardeşlerimizi üzen,morallerini bozan,mesnetsiz,ucuz,sığ ve saldırgan bir tutum içinde olmasalardı.

Merak etmeyin, Milli Savunma Bakanlığı ile yapmış olduğumuz Çalıştay ile birlikte mevcut kanunda gerekli değişiklikler yaptırılacaktır.

Tetikçiler ve sahipleri elbette utanıp mahcup olacak ama asla bunu itiraf edemeyeceklerdir, ama en azından Uzder' in başarıları karşısında sesleri kesilecek ve asla mide bulandıramayacaklardır.

Saygılarımla.

YÖNETİM KURULU ADINA

Yakup TOPRAK
UZDER Gn.Başkanı

Tarih : 7.1.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Kanun ve Yönetmelikler Kitabımız

      Resme tıklayın

 
Başkanımız

Başkanımızın Öz Geçmişi İçin Lütfen Resime Tıklayınız.

 
TÜRKİYE CANIM FEDA
 
Online
 
Şehitlerimiz

 
Saat

 
Hava Durumu